Spring naar content
Psychfysio
  • NIEUWS
  • E-LEARNING
  • CURSUSSEN
  • COMMUNITY
  • WIE WIJ ZIJN
    • Wie wij zijn
    • Docenten
    • Nieuwsbrief
    • Goed doen
Psychfysio
  • NIEUWS
  • E-LEARNING
  • CURSUSSEN
  • COMMUNITY
  • WIE WIJ ZIJN
    • Wie wij zijn
    • Docenten
    • Nieuwsbrief
    • Goed doen

PsychFysio opleidingen en de Professional master psychosomatische fysiotherapie Hogeschool Utrecht versterken elkaar

06/07/2008 | Peter Van Burken

PsychFysio opleidingen en de HU Professional Master psychosomatische fysiotherapie werken samen aan praktijkgerichte en evidence based scholing. Centraal staat onderzoek naar de wisselwerking tussen motoriek en stress. Rustige bewegingsinterventies zoals Feldenkrais en t’ai chi krijgen speciale aandacht.

Het is niet verwonderlijk dat PsychFysio opleidingen en de Professional master psychosomatische fysiotherapie aan de Hogeschool Utrecht (HU) elkaar hebben gevonden. Beide organisaties zetten zich al jaren in voor het uitdragen en onderbouwen van de psychosomatische fysiotherapie. PsychFysio opleidingen biedt korte modulen van één tot drie dagen aan voor zowel algemeen fysiotherapeuten als fysiotherapeuten met een verbijzondering. De opzet bij PsychFysio is themagericht en biedt veel keuze vrijheid. De professional master psychosomatische fysiotherapie (HU) richt zich met een gedegen drie jarig programma op fysiotherapeuten die zich allround willen specialiseren in de psychosomatische fysiotherapie. Beide organisaties herkennen elkaar in het gezamenlijke standpunt dat psychosomatische fysiotherapie zowel uiterst praktisch als evidence based moet zijn.

Motoriek en stress

Een belangrijk gezamenlijk speerpunt voor de komende twee jaar is het onderzoeken van de relatie tussen motoriek en stress. Voor fysiotherapeuten is die relatie in meerdere opzichten relevant. Enerzijds is stress een algemeen herstelbelemmerende factor in het motorisch functioneren van de patiënt. Bovendien is het onderkennen en beïnvloeden van stress in preventieve zin betekenisvol (bijvoorbeeld ter voorkoming van sportblessures). Interessant is ook de omgekeerde richting: motoriek kan aangewend worden om stress te reduceren en daarmee herstel te bevorderen. Rustig en aandachtig bewegen zoals in Feldenkrais, Body Awareness Therapy (BAT) en bijvoorbeeld t’ai chi zijn hier potentieel kansrijke interventies.

* Meld een spelfout of onjuistheid.

Peter Van Burken

Peter Van Burken

Psycholoog / ex-fysiotherapeut. Auteur van Gezondheidspsychologie voor de fysiotherapeut en het boek Mindfulness en Fysiotherapie. Initiator en docent Psychfysio opleidingen.

Posts navigation

← Stemming beïnvloedt vooral de affectieve dimensie van de pijn en niet de sensorisch dimensie
Aanwijzing dat relaxatie de negatieve effecten van stress op het immuunsysteem vermindert →

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang wekelijks een nieuwsbrief met drie samenvattingen op het gebied van fysiotherapie en het biopsychosociale model.

Inschrijven
Cursussen 2026

Wij bieden hoogwaardige en betaalbare nascholing voor fysiotherapeuten. Een biopsychosociale benadering staat daarbij centraal.

  • Contact
  • Cursussen
  • Nieuwsbrief
  • E-learning (blended)
  • Tijdschriften
  • Goed doen
  • Privacybeleid
  • AI versus mensenwerk
  • Disclaimer Psychfysio opleidingen
  • Algemene voorwaarden
  • Klachtenprocedure
© 2026 Psychfysio opleidingen | Middelhoeve 33, Nieuwegein