Diamanttape geeft onmiddellijke pijnafname en krachttoename bij een tenniselleboog
Recent onderzoek heeft aangetoond dat Epicondylitis Lateralis niet zozeer een ontstekingsreactie is als wel een degeneratieve afwijking met microscopisch letsel aan de pees. Systematische reviews van verschillende behandelmethodes als fricties, acupunctuur, orthesen, ultrageluid, shockwave therapy, medicatie en operaties wijzen op weinig ondersteuning uit de literatuur voor deze behandelvormen. McConnell heeft een manier van tapen ontworpen om de pijn te verlichten, spierfunctie te verbeteren en functioneel bewegen te bevorderen. Door de ernst van de symptomen tijdens de therapie af te laten nemen, kunnen oefenprogramma’s beter worden uitgevoerd, wat therapietrouw toe kan laten nemen.
Deze studie heeft het effect van bovenstaande taping techniek onderzocht op pijn, kracht en extensie van de pols, direct na het aanbrengen van de tape.
Methode
Dertig Patiënten met epicondylitis lateralis aan de dominante arm zijn geïncludeerd in dit onderzoek. Bij alle deelnemers waren de klachten niet sport-gerelateerd en bestonden al langer dan zes weken. Een hand held dynamometer is gebruikt om de knijpkracht en kracht van de polsextensie te meten. Voor de pijn werd een VAS-schaal gebruikt (0-10). De meetmomenten waren voor het aanbrengen van de tape en na 5-10 minuten na het aanbrengen.
Resultaten
Knijpkracht nam 5-10 minuten na het aanbrengen van de tape significant toe, evenals de extensiekracht van de pols. Ook de pijn was significant afgenomen na 5-10 minuten. Deze resultaten golden zowel vergeleken met voor en na het aanbrengen van de tape als in vergelijking met de onaangedane arm. De tape laat dus alleen een effect zien als de arm is aangedaan. Waarschijnlijk heeft de tape neurofysiologische effecten op het zenuwstelsel, met name het nociceptieve systeem.
Opmerkingen samenvatter
Het aanbrengen van een diamanttape veroorzaakte binnen 5 tot 10 minuten een significante toename van knijp- en extensiekracht en een afname van de pijn. Dit maakt het aanbrengen van tape op deze manier een belangrijke facilitator in de behandeling van epicondylitis lateralis.