Karin van Teeffelen
Docente in de cursus: de Mindful Fysiotherapeut
Ik ben 42 jaar fysiotherapeut en heb 12 jaar in Duitsland gewoond en gewerkt. Al tijdens mijn stage was ik het meest geïnteresseerd in neurologie. Ik heb jaren lang neurologie patiënten behandeld en ook daarin les gegeven (NDT) en stagiaires begeleid. Door een fietsongeluk kon ik zelf mijn rechter arm niet meer goed gebruiken (is nu weer oké) en ben ik omgeschoold naar (geregistreerd) bekkenfysiotherapeut. Ook ben ik jaren lang oedeemtherapeut geweest. Die registratie heb ik 12 jaar geleden laten verlopen. Sinds 2012 ben ik ook Feldenkraisdocent.
Zowel in Duitsland als in Nederland hadden mijn man en ik een grote praktijk met 15-17 medewerkers. Deze hebben wij verkocht.
Op dit moment werk ik in mijn eigen kleine praktijk zonder contracten met zorgverzekeraars. Ik werk daar als bekkenfysiotherapeut, fysiotherapeut en Feldenkraisdocent. Dat laatste individueel en in groepen. Ik behandel (weer) veel neurologie patiënten en verder chronisch pijn, vermoeidheid, ademhaling en psychosomatiek
Van 1985 tot 1992 heb ik lesgeven op een fysiotherapie opleiding in Duitsland. Daar heb ik ook een pedagogische opleiding gevolgd. De laatste 5 jaar was ik ‘Ausbildungsleiterin’, wat ik super boeiend vond, omdat ik toen met het team een hele opleiding kon vormgeven. In Duitsland en later in Nederland heb ik stagiaires begeleid, maar dat doe ik sinds 10 jaar niet meer. Vanaf 1998 ben ik cursuscoördinator bij het NPi en geef daar ook les over de bekkenbodem. Dit doe ik nog maar enkele keren per jaar.
Sinds 5 jaar geef ik met heel veel plezier les in mindful bewegen bij Psychfysio.
Ik vind het erg leuk om les te geven bij de opleiding de Mindful Fysiotherapeut bij Psychfysio opleidingen. Vanaf het begin heb ik geprobeerd tijdens de lessen mindful bewegen / Feldenkrais, die bewegingen te laten ervaren, die ik in mijn eigen praktijk heel veel gebruik. Het laten ervaren van hoe je met hele kleine, zachte mindful bewegingen heel veel effect kunt hebben vind ik prachtig.
De sfeer bij Psychfysio vind ik bijzonder prettig, er is een hele goede interactie met de collega-docenten als met de collega-cursisten. Het is geweldig om mijn kennis te mogen en kunnen delen en aan de andere kant veel te leren van iedereen.
Ik voel met verbonden met psychologie en psychosomatiek. Naast Feldenkrais werk ik veel met ademhaling, chronische pijn, ontspanning en lichaamsbewustzijn en Mindfulness en ACT. Communicatie is natuurlijk niet weg te denken bij de dagelijkse praktijk, het lesgeven en het dagelijks leven.